West MTBO Cup 2017, 11-12. Austria CupP 2017.09.22. 11:05
Start list by classes - 11. AC - Middlecreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
M21E (15)13,3 km 110 m17 C
StnoStartNameChipnoNatClub
1:00Vacant Vacant
7:00Pletzer Matthias8620782AUTNaturfreunde Villach - Oriente
13:00Waldmann Andreas8627765AUTOLT Transdanubien
19:00Fürnkranz Martin8624040AUTNaturfreunde Sollenau
25:00Dawson Keith8484828GBRInterlopers
31:00Breitschädel Tobias8624471AUTASKÖ Henndorf
37:00Tóth Zoltán8646370HUNSilvanus Sportegyesület
43:00Vacant Vacant
49:00Seppele Markus8649816AUTNaturfreunde Villach - Oriente
55:00Kogler Bernhard8280386AUTLaufklub Kompass Innsbruck Ims
61:00Rief Andreas8220776AUTOLC Graz
67:00Fekete Ágoston8150415HUNZalaegerszegi Tájékozódási Fut
73:00Schachinger Bernhard8618900AUTHSV Ried
79:00Rygl Miroslav8623436CZEMIRY mapholders
85:00Klimo Thomas8100379AUTOLT Transdanubien
 
 
W21E (8)10,3 km 90 m16 C
StnoStartNameChipnoNatClub
2:00Vacant Vacant
5:00Berger-Primus Eva8282007AUTNaturfreunde Villach - Oriente
8:00Gigon Michaela8177771AUTOLT Transdanubien
11:00Ritter Julia8626607AUTNaturfreunde Steiermark
14:00Walther Katja8623476AUTOLT Transdanubien
17:00Reiner Marina8282011AUTNaturfreunde Villach - Oriente
20:00Horváth Adrienn8625222HUNIndividuals/No club
83:00Füzy Anna8180976HUNOrvosegyetem Sport Club
 
 
M14 (12)4,6 km 40 m8 C
StnoStartNameChipnoNatClub
36:00Vacant Vacant
40:00Mair Duncan8620966AUTOL Kufstein
44:00Heindl Clemens8621444AUTOrienteering Klosterneuburg
48:00Rapotz David8647114AUTNaturfreunde Villach - Oriente
52:00Buschek Anton8230404AUTOLT Transdanubien
56:00Tamás Bence8629841AUTÖTK - Wien
60:00Molnár Botond8300402HUNZalaegerszegi Tájékozódási Fut
64:00Diesenreiter Ben8628317AUTGO Harzberg
68:00Mesics Botond8626795HUNSoproni MAFC
72:00Kinde Merse Márk8631327HUNTabáni Spartacus Sport és Körn
76:00Wieser Lukas8060904AUTHSV Pinkafeld
80:00Hnilica Hannes8070504AUTOLT Transdanubien
 
 
M15-17 (9)9,6 km 80 m14 C
StnoStartNameChipnoNatClub
48:00Vacant Vacant
50:00Fekete Sámuel8626543HUNZalaegerszegi Tájékozódási Fut
52:00Koffler Georg8282015AUTNaturfreunde Villach - Oriente
54:00Alpár Domonkos8623657HUNSzombathelyi Haladás VSE
56:00Illig Martin8626648AUTGO Harzberg
58:00Mesics Mátyás8629918HUNSoproni MAFC
60:00Izer Mátyás8626667HUNSzombathelyi Haladás VSE
62:00Kratky Jakob8140301AUTOLT Transdanubien
64:00Parádi Gergely8619576HUNIndividuals/No club
 
 
M18-20 (6)10,3 km 90 m16 C
StnoStartNameChipnoNatClub
23:00Vacant Vacant
26:00Finder Markus8629832AUTHSV Graz MTBO
29:00Flachberger Jakob8627223AUTGO Harzberg
32:00Kratky Paul8290799AUTOLT Transdanubien
35:00Resch Bernhard8110898AUTGO Harzberg
38:00Micko Tobias8624248AUTLZ OMAHA
 
 
M21B(short) (15)9,6 km 80 m14 C
StnoStartNameChipnoNatClub
8:00Vacant Vacant
10:00Vajda Péter8012262AUTÖTK - Wien
12:00Molnár Attila8484444HUNTipo Orienteering Club
14:00Finder Bernhard8629853AUTHSV Graz MTBO
16:00Dankó István8646369HUNTipo Orienteering Club
18:00Csordás Kornél8150377HUNRehab SC
20:00Molnár Attila8030402HUNZalaegerszegi Tájékozódási Fut
22:00Danninger Mario8627080AUTHSV Graz MTBO
24:00Hidas Zoltán8645177HUNSilvanus Sportegyesület
26:00Ember Ágoston8626794HUNMecsek Maraton Team
28:00Kratky Alexander8623255AUTOLT Transdanubien
30:00Kinde Kálmán8019680HUNTabáni Spartacus Sport és Körn
32:00Zemann Adolf8626880AUTHSV OL Wiener Neustadt
34:00Allwinger Herwig8649974AUTLeibnitzer AC
36:00Szabó Csaba8623994HUNSoproni MAFC
 
 
M40 (14)10,3 km 90 m16 C
StnoStartNameChipnoNatClub
41:00Vacant Vacant
44:00Mesics Péter8628479HUNSoproni MAFC
47:00Parádi Csaba8645179HUNIndividuals/No club
50:00Raunigg Andreas8649885AUTHSV OL Wiener Neustadt
53:00Szandi Péter8630071HUNSzombathelyi Haladás VSE
56:00Slateff Andreas8620699AUTOLC Wienerwald
59:00Viraszkó Zoltán8645175AUTÖTK - Wien
62:00Kickmeier Bernhard8625687AUTHSV Feldbach
65:00Marosffy Dániel8045414HUNOrvosegyetem Sport Club
68:00Raj Gregor8629834SLOOK Slovenj Gradec
71:00Tamás Tibor8625457AUTÖTK - Wien
74:00Hnilica Thomas8171068AUTOLT Transdanubien
77:00Kastner-Jirka Boris8621297AUTNaturfreunde Wien
80:00Dörfler Dietmar8626921AUTGO Harzberg
 
 
M50 (17)10,1 km 80 m14 C
StnoStartNameChipnoNatClub
20:00Vacant Vacant
23:00Hochreiter Andreas8629921AUTHSV OL Wiener Neustadt
26:00Fandl Peter8623905AUTLZ OMAHA
29:00Melcher Michael8623235AUTNaturfreunde Steiermark
32:00Buschek Michael8627310AUTOLT Transdanubien
35:00Glatz Ewald8619309AUTOLC Graz
38:00Göschl Erich8100566AUTOLC Wienerwald
41:00Kramer Klaus8002021AUTGO Harzberg
44:00Resch Kurt8190163AUTOrienteering Klosterneuburg
47:00Reiner Walter8620098AUTNaturfreunde Villach - Oriente
50:00Nebel Peter8130363AUTHSV OL Wiener Neustadt
53:00Kradischnig Günter8629580AUTOLC Graz
56:00Illig Peter8649730AUTGO Harzberg
59:00Jankó Tamás8300958AUTHSV Pinkafeld
62:00Rogl Hartwig8628344AUTNaturfreunde Seekirchen
65:00Lipphart-Kirchmeir Harald8477477AUTHSV OL Wiener Neustadt
68:00Dosek Ágoston8636770HUNOrvosegyetem Sport Club
 
 
M60 (18)8,2 km 65 m15 C
StnoStartNameChipnoNatClub
49:00Vacant Vacant
51:00Schanes Josef8649698AUTHSV Pinkafeld
53:00Benedek Robert8619281AUTLZ OMAHA
55:00Boros Zoltán8622510HUNHegyisport Szentendre Egyesüle
57:00Wieser Ernst8624134AUTHSV Pinkafeld
59:00Pidner Valentin8626841AUTHSV OL Wiener Neustadt
61:00Schwarz Rudolf8108330AUTHSV Feldbach
63:00Grün Paul8080454AUTOLZentrum Union Waldviertel
65:00Thier Karl8649657AUTHSV Feldbach
67:00Vodovnik Mirko8623392SLOOK Slovenj Gradec
69:00Dravetz Walter8630013AUTOLC Graz
71:00Pirchegger Günter8624276AUTNaturfreunde Steiermark
73:00Hidas Sándor8621875HUNSilvanus Sportegyesület
75:00Gartlgruber Wolfgang8649665AUTHSV Pinkafeld
77:00Fink Karl8130549AUTOLC Graz
79:00Wieland Reinhard8050009GERSki-Club Lauf
81:00Kiss Zoltán8626380HUNMűegyetemi Atlétikai és Footba
83:00Bunyik László8620059HUNMEAFC
 
 
M70 (5)6,2 km 60 m12 C
StnoStartNameChipnoNatClub
3:00Vacant Vacant
8:00Terler Hans8620375AUTNaturfreunde Steiermark
13:00Eberle Wolf8161245AUTHSV Aigen
18:00Deseő László8624748HUNHegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako
23:00Maier Curt8649740AUTASKÖ OLC Ebenthal
 
 
W14 (4)4,6 km 40 m8 C
StnoStartNameChipnoNatClub
20:00Vacant Vacant
24:00Illig Maria8649707AUTGO Harzberg
28:00Micko Anja8624310AUTLZ OMAHA
32:00Schnetz Lena8631057AUTGO Harzberg
 
 
W15-17 (2)8,2 km 65 m15 C
StnoStartNameChipnoNatClub
25:00Vacant Vacant
27:00Kastner Maya8628171AUTNaturfreunde Wien
 
 
W18-20 (5)9,6 km 80 m14 C
StnoStartNameChipnoNatClub
38:00Hnilica Jana8240102AUTOLT Transdanubien
40:00Vacant Vacant
42:00Waldmann Brigitte8628119AUTOLT Transdanubien
44:00Tamás Bianka8649602AUTÖTK - Wien
46:00Hnilica Lea8120500AUTOLT Transdanubien
 
 
W21B(short) (4)6,2 km 60 m12 C
StnoStartNameChipnoNatClub
48:00Vacant Vacant
53:00Debnár Zsuzsanna8626916AUTÖTK - Wien
58:00Rogl Franziska8111012AUTASKÖ Henndorf
63:00Wartbichler Gisa8103103AUTHSV OL Wiener Neustadt
 
 
W40 (10)8,2 km 65 m15 C
StnoStartNameChipnoNatClub
29:00Vacant Vacant
31:00Kastner Barbara8649659AUTNaturfreunde Wien
33:00Marosffy Orsolya8045301HUNOrvosegyetem Sport Club
35:00Illig Claudia8627129AUTGO Harzberg
37:00Finder Gaby8626520AUTNaturfreunde Steiermark
39:00Török Lavinia8629869AUTÖTK - Wien
41:00Lendvai Katalin8624254HUNIndividuals/No club
43:00Calvet Christine8020470AUTNaturfreunde Wien
45:00Hnilica Sonja8050268AUTOLT Transdanubien
47:00Mair Lucy8181977AUTOL Kufstein
 
 
W50 (11)8,2 km 65 m15 C
StnoStartNameChipnoNatClub
3:00Vacant Vacant
5:00Weber-Jungo Marion8626567AUTHSV OL Wiener Neustadt
7:00Tömördi Ágnes8621903HUNHegyisport Szentendre Egyesüle
9:00Pöttler Sonja8631037AUTNaturfreunde Steiermark
11:00Glatz Sylvia8620770AUTOLC Graz
13:00Ritter Waltraud8635572AUTNaturfreunde Steiermark
15:00Kirchmeir Elisabeth8111311AUTHSV OL Wiener Neustadt
17:00Kogler Martina8222226AUTOL Kufstein
19:00Schnetz Marlis8621479AUTGO Harzberg
21:00Resch Judit8625284AUTOrienteering Klosterneuburg
23:00Koczka Gabriella8626593HUNSzombathelyi Haladás VSE
 
 
W60 (4)6,2 km 60 m12 C
StnoStartNameChipnoNatClub
28:00Vacant Vacant
33:00Fesselhofer Traude8091253AUTHSV OL Wiener Neustadt
38:00Kienast Johanna8623367AUTOLT Transdanubien
43:00Linhart Reingild8628094AUTHSV OL Wiener Neustadt
 
 
Open Long (3)9,6 km 80 m14 C
StnoStartNameChipnoNatClub