West MTBO Cup 2017, 11-12. Austria CupSzo 2017.09.23. 17:05
Start list by classes - 12. AC - Longcreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
M21E (15)25,3 km 150 m21 C
StnoStartNameChipnoNatClub
1:00Vacant Vacant
7:00Breitschädel Tobias8624471AUTASKÖ Henndorf
13:00Fürnkranz Martin8624040AUTNaturfreunde Sollenau
19:00Kogler Bernhard8280386AUTLaufklub Kompass Innsbruck Ims
25:00Rygl Miroslav8623436CZEMIRY mapholders
31:00Dawson Keith8484828AUTOLT Transdanubien
37:00Schachinger Bernhard8618900AUTHSV Ried
43:00Fekete Ágoston8150415HUNZalaegerszegi Tájékozódási Fut
49:00Marot Blaž8621268SLOOK Slovenj Gradec
55:00Rief Andreas8220776AUTOLC Graz
61:00Pletzer Matthias8620782AUTNaturfreunde Villach - Oriente
67:00Klimo Thomas8100379AUTOLT Transdanubien
73:00Tóth Zoltán8646370HUNSilvanus Sportegyesület
79:00Waldmann Andreas8627765AUTOLT Transdanubien
85:00Seppele Markus8649816AUTNaturfreunde Villach - Oriente
 
 
W21E (7)20,8 km 130 m17 C
StnoStartNameChipnoNatClub
45:00Vacant Vacant
48:00Reiner Marina8282011AUTNaturfreunde Villach - Oriente
51:00Horváth Adrienn8625222HUNIndividuals/No club
54:00Walther Katja8017678AUTOLT Transdanubien
57:00Ritter Julia8626607AUTNaturfreunde Steiermark
60:00Gigon Michaela8177771AUTOLT Transdanubien
84:00Füzy Anna8180976HUNOrvosegyetem Sport Club
 
 
M14 (11)6,7 km 50 m10 C
StnoStartNameChipnoNatClub
36:00Vacant Vacant
40:00Kinde Merse Márk8631327HUNTabáni Spartacus Sport és Körn
44:00Tamás Bence8629841AUTÖTK - Wien
48:00Hnilica Hannes8070504AUTOLT Transdanubien
52:00Heindl Clemens8621444AUTOrienteering Klosterneuburg
56:00Molnár Botond8300402HUNZalaegerszegi Tájékozódási Fut
60:00Diesenreiter Ben8628317AUTGO Harzberg
64:00Mair Duncan8620966AUTOL Kufstein
68:00Mesics Botond8626795HUNSoproni MAFC
72:00Rapotz David8647114AUTNaturfreunde Villach - Oriente
76:00Buschek Anton8230404AUTOLT Transdanubien
 
 
M15-17 (9)18,0 km 100 m16 C
StnoStartNameChipnoNatClub
18:00Vacant Vacant
20:00Alpár Domonkos8623657HUNSzombathelyi Haladás VSE
22:00Kratky Jakob8140301AUTOLT Transdanubien
24:00Illig Martin8626648AUTGO Harzberg
26:00Izer Mátyás8626667HUNSzombathelyi Haladás VSE
28:00Koffler Georg8282015AUTNaturfreunde Villach - Oriente
30:00Parádi Gergely8619576HUNIndividuals/No club
32:00Mesics Mátyás8629918HUNSoproni MAFC
34:00Fekete Sámuel8626543HUNZalaegerszegi Tájékozódási Fut
 
 
M18-20 (5)20,8 km 130 m17 C
StnoStartNameChipnoNatClub
66:00Vacant Vacant
69:00Micko Tobias8002009AUTLZ OMAHA
72:00Resch Bernhard8110898AUTGO Harzberg
75:00Kratky Paul8290799AUTOLT Transdanubien
78:00Flachberger Jakob8627223AUTGO Harzberg
 
 
M21B(short) (16)18,0 km 100 m16 C
StnoStartNameChipnoNatClub
36:00Vacant Vacant
38:00Kinde Kálmán8019680HUNTabáni Spartacus Sport és Körn
40:00Csordás Kornél8150377HUNRehab SC
42:00Szabó Csaba8623994HUNSoproni MAFC
44:00Ember Ágoston8645182HUNMecsek Maraton Team
46:00Finder Markus8629832AUTHSV Graz MTBO
48:00Kratky Alexander8623255AUTOLT Transdanubien
50:00Molnár Attila8484444HUNTipo Orienteering Club
52:00Vajda Péter8012262AUTÖTK - Wien
54:00Molnár Attila8030402HUNZalaegerszegi Tájékozódási Fut
56:00Hidas Zoltán8645177HUNSilvanus Sportegyesület
58:00Finder Bernhard8629853AUTHSV Graz MTBO
60:00Dankó István8646369HUNTipo Orienteering Club
62:00Allwinger Herwig8649974AUTLeibnitzer AC
64:00Danninger Mario8627080AUTHSV Graz MTBO
66:00Zemann Adolf8000082AUTHSV OL Wiener Neustadt
 
 
M40 (16)20,8 km 130 m17 C
StnoStartNameChipnoNatClub
0:00Stockmayer Manfred8631100AUTHSV OL Wiener Neustadt
3:00Vacant Vacant
6:00Borsitzky Hans8250870AUTHSV OL Wiener Neustadt
9:00Mesics Péter8628479HUNSoproni MAFC
12:00Raunigg Andreas8649885AUTHSV OL Wiener Neustadt
15:00Tamás Tibor8625457AUTÖTK - Wien
18:00Parádi Csaba8645179HUNIndividuals/No club
21:00Wittberger Georg8161270AUTOLC Wienerwald
24:00Szandi Péter8630071HUNSzombathelyi Haladás VSE
27:00Hnilica Thomas8171068AUTOLT Transdanubien
30:00Raj Gregor8629834SLOOK Slovenj Gradec
33:00Kastner-Jirka Boris8621297AUTNaturfreunde Wien
36:00Viraszkó Zoltán8645175AUTÖTK - Wien
39:00Dörfler Dietmar8626921AUTGO Harzberg
42:00Marosffy Dániel8045414HUNOrvosegyetem Sport Club
81:00Máthé Tamás8627384HUNTipo Orienteering Club
 
 
M50 (19)18,4 km 100 m16 C
StnoStartNameChipnoNatClub
26:00Vacant Vacant
29:00Molnár Tibor8626523AUTÖTK - Wien
32:00Glatz Ewald8100007AUTOLC Graz
35:00Kramer Klaus8002021AUTGO Harzberg
38:00Horváth Pál8625426HUNSoproni MAFC
41:00Nebel Peter8130363AUTHSV OL Wiener Neustadt
44:00Illig Peter8649730AUTGO Harzberg
47:00Göschl Erich8100566AUTOLC Wienerwald
50:00Hochreiter Andreas8629921AUTHSV OL Wiener Neustadt
53:00Resch Kurt8190163AUTOrienteering Klosterneuburg
56:00Buschek Michael8627310AUTOLT Transdanubien
59:00Jankó Tamás8300958AUTHSV Pinkafeld
62:00Reiner Walter8620098AUTNaturfreunde Villach - Oriente
65:00Lipphart-Kirchmeir Harald8477477AUTHSV OL Wiener Neustadt
68:00Kradischnig Günter8611028AUTOLC Graz
71:00Bruckner Franz8625219AUTHSV Pinkafeld
74:00Rogl Hartwig8628344AUTNaturfreunde Seekirchen
77:00Melcher Michael8160262AUTNaturfreunde Steiermark
80:00Dosek Ágoston8636770HUNOrvosegyetem Sport Club
 
 
M60 (17)14,2 km 80 m13 C
StnoStartNameChipnoNatClub
27:00Vacant Vacant
29:00Pidner Valentin8061156AUTHSV OL Wiener Neustadt
31:00Fink Karl8130549AUTOLC Graz
33:00Schwarz Rudolf8108330AUTHSV Feldbach
35:00Gartlgruber Wolfgang8649665AUTHSV Pinkafeld
37:00Vodovnik Mirko8623392SLOOK Slovenj Gradec
39:00Dravetz Walter8007800AUTOLC Graz
41:00Thier Karl8649657AUTHSV Feldbach
43:00Benedek Robert8619281AUTLZ OMAHA
45:00Hidas Sándor8621875HUNSilvanus Sportegyesület
47:00Wieland Reinhard8050009GERSki-Club Lauf
49:00Schanes Josef8649698AUTHSV Pinkafeld
51:00Grün Paul8626822AUTOLZentrum Union Waldviertel
53:00Pirchegger Günter8624276AUTNaturfreunde Steiermark
55:00Boros Zoltán8622510HUNHegyisport Szentendre Egyesüle
83:00Bunyik László8620059HUNMEAFC
85:00Kiss Zoltán8626380HUNMűegyetemi Atlétikai és Footba
 
 
M70 (5)8,9 km 65 m9 C
StnoStartNameChipnoNatClub
53:00Vacant Vacant
58:00Deseő László8624748HUNHegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako
63:00Terler Hans8620375AUTNaturfreunde Steiermark
68:00Maier Curt8649740AUTASKÖ OLC Ebenthal
73:00Eberle Wolf8161245AUTHSV Aigen
 
 
W14 (4)6,7 km 50 m10 C
StnoStartNameChipnoNatClub
20:00Vacant Vacant
24:00Schnetz Lena8631057AUTGO Harzberg
28:00Micko Anja8624310AUTLZ OMAHA
32:00Illig Maria8649707AUTGO Harzberg
 
 
W15-17 (2)14,2 km 80 m13 C
StnoStartNameChipnoNatClub
23:00Vacant Vacant
25:00Kastner Maya8628171AUTNaturfreunde Wien
 
 
W18-20 (5)18,0 km 100 m16 C
StnoStartNameChipnoNatClub
8:00Hnilica Lea8120500AUTOLT Transdanubien
10:00Vacant Vacant
12:00Hnilica Jana8240102AUTOLT Transdanubien
14:00Tamás Bianka8649602AUTÖTK - Wien
16:00Waldmann Brigitte8628119AUTOLT Transdanubien
 
 
W21B(short) (6)8,9 km 65 m9 C
StnoStartNameChipnoNatClub
23:00Vacant Vacant
28:00Rogl Franziska8111012AUTASKÖ Henndorf
33:00Erős Gabriella8627660HUNSoproni MAFC
38:00Wartbichler Gisa8103103AUTHSV OL Wiener Neustadt
43:00Debnár Zsuzsanna8626916AUTÖTK - Wien
48:00Berger-Primus Eva8282007AUTNaturfreunde Villach - Oriente
 
 
W40 (13)14,2 km 80 m13 C
StnoStartNameChipnoNatClub
57:00Vacant Vacant
59:00Vacant Vacant
61:00Kastner Barbara8649659AUTNaturfreunde Wien
63:00Mair Lucy8181977AUTOL Kufstein
65:00Calvet Christine8020470AUTNaturfreunde Wien
67:00Hnilica Sonja8050268AUTOLT Transdanubien
69:00Finder Gaby8626520AUTNaturfreunde Steiermark
71:00Török Lavinia8629869AUTÖTK - Wien
73:00Skerletz Imola8619739HUNSoproni MAFC
75:00Marosffy Orsolya8045301HUNOrvosegyetem Sport Club
77:00Stockmayer Josefin8621276AUTHSV OL Wiener Neustadt
79:00Lendvai Katalin8624254HUNVeszprémi Honvéd Sportegyesüle
81:00Ponweiser Eva8635513AUTHSV OL Wiener Neustadt
 
 
W50 (11)14,2 km 80 m13 C
StnoStartNameChipnoNatClub
1:00Micko Roswitha8625687AUTGO Harzberg
3:00Ritter Waltraud8635572AUTNaturfreunde Steiermark
5:00Weber-Jungo Marion8626567AUTHSV OL Wiener Neustadt
7:00Kogler Martina8222226AUTOL Kufstein
9:00Koczka Gabriella8626593HUNSzombathelyi Haladás VSE
11:00Glatz Sylvia8005003AUTOLC Graz
13:00Tömördi Ágnes8621903HUNHegyisport Szentendre Egyesüle
15:00Resch Judit8625284AUTOrienteering Klosterneuburg
17:00Pöttler Sonja8631037AUTNaturfreunde Steiermark
19:00Kirchmeir Elisabeth8111311AUTHSV OL Wiener Neustadt
21:00Schnetz Marlis8621479AUTGO Harzberg
 
 
W60 (4)8,9 km 65 m9 C
StnoStartNameChipnoNatClub
3:00Vacant Vacant
8:00Linhart Reingild8628094AUTHSV OL Wiener Neustadt
13:00Kienast Johanna8011045AUTOLT Transdanubien
18:00Fesselhofer Traude8091253AUTHSV OL Wiener Neustadt
 
 
Open Long (3)18,0 km 100 m16 C
StnoStartNameChipnoNatClub
2:00Vacant Vacant
4:00Gizúr Krisztián8626841HUNIndividuals/No club
6:00Németh Eszter / Horváth László8649619HUNIndividuals/No club
 
 
Open Short (6)6,7 km 50 m10 C
StnoStartNameChipnoNatClub
4:00Diglio Julian8623235AUTHSV Graz MTBO
6:00Szabó Krisztián8625365HUNSoproni MAFC
8:00Brenner Heimo8619637AUTOrienteering Klosterneuburg
10:00Szabó Bálint8623627HUNSoproni MAFC
12:00Breitschädel Christian8111016AUTASKÖ Henndorf